Sachane
bannerfavicon

Uygulamayı

İndirin

Nioxin Dermokozmetik Saç Bakım Ürünleri

Nioxin Saç Dökülme Karşıtı Ürünleri

Eva Graham tarafından Gürcistan’da kurulan Nioxin markası, zengin ürün çeşitleri ile saç derisinin sağlığını optimize etmeye yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Ailesinde yaşadığı deneyimler sonucu saç dökülmesi sorununa odaklanan Eva Graham, 1987 yılında Nioxin’u kurarak, saç dökülme karşıtı ürünler geliştirmeye başlamıştır. Saçların farklı sorunları ve ihtiyaçları için özellikle de ince ve seyrek telli saça sahip kişiler için özel ürünler sunan marka, saç sağlığını ve bakımını önemsemektedir. Hem erkek hem de kadınlara yönelik ürünler sunan markanın portföyündeki tüm ürünlerde ileri teknolojiler yer almaktadır. BioAmp, saça kalınlık kazandırmak ve güçlendirmek için tasarlanmıştır. SmoothPlex orta ve kalın saçlara nem, doğal parlaklık ve pürüzsüz kontrol sağlamak üzere geliştirilmiştir. Gliko-Renk Kalkanı ise çift koruma teknolojisi ile saç rengini korurken; saç derisini hasar ve tahrişten korumak üzere yaratılmıştır. Transaktif Sistemi de vitaminler, nemlendirici besinler ve özel bitkisel içerikler ile saçı korumak için geliştirilmiştir. Ürün bileşimlerinde ayrıca saç derisi ile saça nemlendirici besin ve proteinler sağlayan bir mikro besin sistemi de bulunmaktadır.

Saç Dökülmesi Neden Olur?

Saç dökülmesi, sebebi ne olursa olsun, yıkıcı bir deneyim olabilir. Nioxin uzmanlarına göre saç dökülmesinin sebepleri farklı kategorilerde gruplanmaktadır. Bu sebepler şöyle sıralanabilir:

1. Genetik faktörler: Genetik saç dökülmesi hakkında konuşulduğunda genellikle erkek tipi kellik veya kadın tipi kellikten bahsedilmekle beraber, kadınlarda genetik saç dökülmesi hafif olabilir. Kadınlarda saç ayırma çizgisi çevresinde; erkeklerde ise tepede ve şakak bölgesinde incelme ve azalma daha yoğun görülebilir. Yaygın inanışın aksine, bu tip saç dökülmesi ebeveynlerin biri veya her ikisinden de kalıtsal olabilir.

2. Stres ve travma: Stres ve saç dökülmesi yakından ilişkilidir. Stres seviyesini artıran bir durumla karşılaşıldığında saç dökülmesi yaşanabilir. Ancak çoğu zaman, saç dökülmesi hemen olmaz ve ilk olarak stresli olaydan 3 - 6 ay sonra ortaya çıkabilir. Vücudumuz stres yaşadığında, bu durum saçların büyüme aşamasından aylar sonra dökülme aşamasına geçmesine neden olabilir.

3. Beslenme ve diyet: Diyet, sağlıklı saçların gelişiminde önemli bir rol oynar. Sağlıklı saç derisi, sağlıklı saçları desteklemektedir. Saç, yediklerimiz sayesinde elde edilen zengin vitamin ve besinler ile kafa derisinden uzar. Bu sebeple sağlıklı ve dengeli beslenmek önemlidir. Çinko, demir, biyotin veya D vitamini gibi besinlerin alınamaması halinde, saç uzatma takviyelerinin alınması yararlı olur.

4. Sağlık endişeleri veya ilaçlar: Saç dökülmesi, tiroit rahatsızlıkları, hormonal değişiklikler gibi çeşitli sağlık sorunlarının bir sonucu olabilir. Saç dökülmesine bazı ilaçların yan etkisi de sebep olabilir. Hormon tedavileri, kemoterapiler, tansiyon, diyabet, kalp hastalığı ve akne için kullanılan bazı ilaçlar, saçın incelmesine neden olabilir. 5. Çevresel faktörler: Saç şekillendiricilerin ötesinde, kirli hava ve sudaki mineraller gibi faktörler de saçın kalitesini etkileyebilir ve potansiyel olarak incelmesine katkıda bulunabilir. Uzun süre güneşe maruz kalma, kimyasal boyalar ve yüksek ısı ile saç şekillendirme uygulamaları da saç tellerini zayıflatabilir.

Ne Kadar Saç Dökülmesi Normaldir?

Günde ortalama olarak 50 ya da 100 adet saç telinin dökülmesi normal kabul edilebilir. 100 adet saç telinin üstünde bir dökülme yaşandığında, bu durum bir sorun olarak görülebilir. Böyle bir durumda saç dökülmesinin altında yatan birçok hastalık olabileceğinden öncelikle bu hastalıkların araştırılması gerekir. Saç dökülmesi sorununun faktörü ortaya çıkarılıp sorunun çözümü için medikal adımlar atılmakla beraber; saç dökülmesi problemleri için doktorların da onayı ile Nioxin gibi bu konuda uzman markaların ürünlerinden yararlanılabilir.

Niasinamid Saça Nasıl Fayda Sağlar?

Niacinamide yani B3 vitamini hem saç hem de cilt bakımına önemli katkılar sağlar. Bu önemli vitamin saçların bakımlı, canlı ve hacimli olmasına destek olur. Niacinamide, bu önemli faydaların yanı sıra saç köklerini de besler. B3 vitamininin eksikliğinde ise saçlarda zayıflama, seyrelme, kopma, saç uçlarında kırılma ve dökülme gibi birçok sorun meydana gelebilir. Herhangi bir hastalık olmaksızın genetik ve çevresel faktörler gibi sebeplerden dolayı saç problemleri yaşanmaya başlandığında öncelikle bir uzmana danışarak siz de Nioxin markasının saç dökülme karşıtı ürünleri arasından doğal saçlar için dökülme karşıtı set ürününü kullanabilirsiniz.

Erkek Saç Dökülmesi Karşıtı Ürünler

Saç dökülme karşıtı ürünler geliştiren Nioxin markasının portföyünde kadın ve erkeklere özel ürünler bulunmakla beraber; erkekler için dökülme karşıtı yoğun bakım serumu, dökülme karşıtı gece yoğun bakım serumu, yoğun dökülme karşıtı set, doğal saçlar için dökülme karşıtı set, boyalı saçlara için dökülme karşıtı set, kimyasal işlem görmüş dökülen saçlara özel set gibi pek çok spesifik ürün yer almaktadır.

Kadın Saç Dökülmesi Karşıtı Ürünler

Nioxin ürün ailesinde tıpkı erkeklere özel geliştirilen ürünler gibi kadınlara özel ürünler de yer almaktadır. Kadınlar için de özel setler örneğin; dökülme karşıtı set, yoğun dökülme karşıtı set, boyalı saçlara için dökülme karşıtı set, kimyasal işlem görmüş dökülen saçlara özel set gibi ürünler geliştirilmiştir. Bu grupta; dökülme karşıtı yoğun bakım serumu, dökülme karşıtı gece yoğun bakım serumu gibi saç serumu çeşitleri ayrıca dolgunlaştırıcı hacim spreyi gibi çeşitli dolgunlaştırıcı bakım ürünleri sunulmaktadır.

Nioxin Saç Dökülme Karşıtı Ürünleri En Uygun Fiyatlarla

İster gelecekteki saç dökülmesi sorunlarından endişe ediyor olun, ister şu anda saçlarınızda incelme yaşıyor olun; bütçe dostu Nioxin markası, uygun fiyatlı ürünleri ile tüm sorun ve kaygılarınız için aradığınız çözüm olabilir. Güvenilir marka Nioxin, sunduğu etkili sonuçlarla olduğu gibi avantajlı kampanyalarıyla da tüketicilerin yanındadır. Siz de saç dökülme karşıtı ürünler ya da saç temizliği ve bakımı için gerekli olan şampuan, arındırıcı şampuan, saç kremi veya saç spreyi gibi ürünlere Saçhane mağazası, web sitesi ya da mobil uygulaması üzerinden hızlı ve kolayca ulaşabilir; alışverişinizi gönül rahatlığı ile yaparken cazip fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sitemizde satışa sunulan ürünler profesyonel kullanım için tasarlanmıştır ve ürün içerikleri yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Ürünleri, mutlaka ambalaj üzerindeki uyarılar ve talimatlar doğrultusunda kullanınız.

Uygulama hatasından kaynaklanan problemlerin sorumluluğu kullanıcıya aittir.

Kozmetik ve dermokozmetik ürünlerin yasal tanımı: Kozmetik ürün: İnsan vücudunun epiderma, tırnaklar, kıllar, saçlar, dudaklar ve dış genital organlar gibi değişik dış kısımlarına, dişlere ve ağız mukozasına uygulanmak üzere hazırlanmış, tek veya temel amacı bu kısımları temizlemek, koku vermek, görünümünü değiştirmek ve/veya vücut kokularını düzeltmek ve/veya korumak veya iyi bir durumda tutmak olan bütün preparatlar veya maddeler şeklindedir. Kozmetik ürünler ve takviye edici gıdaların, Hiç bir hastalığı tedavi ettiği, tedavisine yardımcı olduğu, hastalığı önlediği, önlenmesine yardımcı olduğu iddia edilemez. Kozmetik ürünlerin cildin alt tabakalarında ve kalıcı olarak etki ettiği iddia edilemez. Sitemizde belirtilen açıklamalar, üretici, ithalatçı firmaların sunduğu ürün etiketi, broşür gibi bilgi ve belgelere dayanmaktadır. Bu bilgiler ürünlerin vaad edilen etkilerinin kesin olarak gerçekleşeceği ya da yan etkileri olmadığı anlamını taşımaz.Ürünlerin üretildiği ülkelerdeki farklı yasalar gereği ürünlerin orijinal isimleri ülkemizdeki kozmetik tanımını aşar şekilde olabilir. Bu tip ürün isimlerinin Türkçe’ye çevrilmesi durumunda kozmetik tanımını aşan ifadeler ortaya çıkabilir. Bu durumdan firmamız sorumlu tutulamaz.

Profesyonel Saç ve Kişisel Bakım Ürünleri Sachane Adresinde

Sachane sitesinde ihtiyaç duyduğunuz bütün profesyonel saç bakım ürünleri, şekillendiriciler, boya bakım ürünleri, kişisel bakım ürünleri, profesyonel ekipmanlar, dermokozmetik ürünleri, anne & bebek ürünleri, erkek bakım ürünleri, besin & destek ürünlerinin yanı sıra, piyasanın en uygun fiyatlarının bulunduğu Fırsatlar ve diğer tüm kampanyalar sizlerin hizmetine sunulmuştur. Sachane'de ürünlerin içerikleri ve ayrıntıları uzmanlarımız tarafından titizlikle hazırlanmakta olduğundan, uygulama ve ürünün amacı, kullanım şekli gibi içerikleri başka yerde aramazsınız. Ürün seçiminde tereddüt yaşayan müşterilerimiz sorularını 0850 307 70 70 numaralı telefondan müşteri temsilcilerimize danışabilir, ürün detay sayfalarında yer alan "Soru sorun" özelliği sayesinde ürün hakkında aklınıza takılanları uzmanlarımıza yöneltebilirsiniz.

Hangi markaları bulabilirim?

Ödeme seçenekleri neler?

14 gün içinde iade

Orijinal ürün garantisi

Mesaj ve Sorularınız

0850 307 70 70

Çağrı merkezi çalışma saatlerimiz

Hafta içi 10:00-16:30

bilgi@sachane.com.tr

Bizi Takip Edin

Mobil Uygulamalar

Google Play StoreApp Store

Tedarikçi Olun

Tedarikçi ayrıcalıklarından yararlanın

tedarik@sachane.com

Anasayfa

Kategoriler

Favoriler

Hesabım

Sepetim