9/9

Boya Bakımı

%39
indirim
(31)
Loreal

Saç yapısının korunmasına yardımcı olan amonyaksız ve kokusuz krem saç boyası

74.00 TL 44.90 TL
%30
indirim
(21)
Loreal

Saçları renklendirirken aynı anda bakım uygulayan krem boya

64.00 TL 44.90 TL
%50
indirim
(7)
Wella

Renk pigmentlerinin saçın derinine işlemesini sağlayan krem saç boyası

66.00 TL 32.90 TL
%60
indirim
(8)
Schwarzkopf

Yoğun renk kalıcılığı sağlayan krem saç boyası

60.00 TL 23.90 TL
%39
indirim
(3)
Loreal

Amonyak içermeyen yaşa meydan okuyan anti-aging krem saç boyası

74.00 TL 44.90 TL
%35
indirim
(9)
Artego

Uzun süre kalıcılık sağlayan krem saç boyası

76.25 TL 49.90 TL
%37
indirim
(24)
Fırsat Ürünlerini Kaçırma
Davines

Saç yapısına yoğun bakım gücü ve parlaklık kazandıran kalıcı krem bazlı boya

84.00 TL 52.90 TL
%29
indirim
(7)
Goldwell

Doğal görünümlü renk kırıcı köpük boya

280.00 TL 199.90 TL
%67
indirim
(5)
Fırsat Ürünlerini Kaçırma
Wella

Beyaz saç kapatıcı köpük boya

210.00 TL 69.90 TL
%36
indirim
(15)
Fırsat Ürünlerini Kaçırma
Davines

Amonyak içermeyen krem boya

86.00 TL 54.90 TL
%49
indirim
(13)
Organic

Beyaz saçları kapatmak için özel olarak geliştirilen organik saç boyası

59.00 TL 29.90 TL
%44
indirim
(2)
Matrix

Saçı beslerken parlaklık veren kalıcı saç boyası

46.00 TL 25.90 TL
%59
indirim
(3)
Schwarzkopf

Schwarzkopf Igora Royal Saç Boyası No:0-11 60ml

66.00 TL 26.90 TL
%50
indirim
(6)
Fırsat Ürünlerini Kaçırma
Loreal

Saç boyası ile birlikte kullanılan kremsi sıvı

110.00 TL 54.90 TL
%22
indirim
(2)
Loreal

Hızlı renk değişiğimi sunan geçici saç boyası

90.00 TL 69.90 TL
%36
indirim
(6)
Loreal
Loreal Homme Cover 5 Erkekler İçin Amonyaksız Renklendirici Jel 3x50ml...
210.00 TL 134.90 TL
%59
indirim
(3)
Schwarzkopf

Schwarzkopf Igora Royal Saç Boyası No:4-60 60ml

66.00 TL 26.90 TL
%45
indirim
(11)
Loreal
Loreal Majirel Cool Cover Saç Boyası 50ml   Majirel...
64.00 TL 34.90 TL
%44
indirim
(4)
Wella
Wella Koleston Perfect Innosense Saç Boyası 60ml Canlı renkler ve tam...
71.00 TL 39.90 TL
%44
indirim
(4)
Wella
Wella illumina Saç Boyası 60ml   3D teknolojisiyle saça...
76.00 TL 42.90 TL
%60
indirim
Schwarzkopf
Schwarzkopf Igora Royal Saç Boyası Konsantre Renkler 60ml...
60.00 TL 23.90 TL
Well-63Kah %67
indirim
(2)
Fırsat Ürünlerini Kaçırma
Wella
Wella Sp Men Pigment Mousse Kahverengi...
210.00 TL 69.90 TL
%36
indirim
(25)
Loreal
LOREAL Majirel Saç Boyası 50ml   Ionène G + Incell...
78.00 TL 49.90 TL
%44
indirim
(3)
Wella
Wella Color Touch Amonyaksız Saç Boyası 60ml...
71.00 TL 39.90 TL
%24
indirim
(4)
Schwarzkopf
Essensity Saç Boyası 60ml   Essensitity amonyak...
66.00 TL 49.90 TL
%59
indirim
(1)
Schwarzkopf
Schwarzkopf Igora Royal Saç Boyası Ultra Sarı Açıcı Seri 60ml...
66.00 TL 26.90 TL
%29
indirim
(4)
Goldwell
Goldwell Men Reshade Developer Uygulama Losyonu 250ml...
280.00 TL 199.90 TL
%38
indirim
(1)
Fırsat Ürünlerini Kaçırma
Loreal
80.00 TL 49.90 TL
%30
indirim
(2)
Loreal
Loreal Luocolor Saç Boyaları 50ml LuoColor, taze renklerle ışıldayan saçlar...
50.00 TL 34.90 TL

SAÇ BOYALARI

Farklı görünmek mi istiyorsunuz? Yoksa bu ara canınız çok sıkkın, depresyondasınız ve hayatınızda bir şeyleri mi değiştirmek istiyorsunuz. Hoşlandığınız birisi var, ona kendinizi belli etmek için bir yöntem arıyorsunuz. İyi ama tüm bu sıkıntılar için ne yapmak lazım? Bir dakika, buldunuz. Aklınıza süper bir fikir geldi: Saçlarınızı boyayacaksınız! Böylelikle kötü hissediyorsanız sizin için de bir değişiklik olacak; farklı görünmek istiyorsanız değişikliğe en çarpıcı yeriniz olan saçınızdan başlayacak ya da hoşlandığınız kişinin gözlerini kamaştırmak için ideal bir yolu kullanacaksınız. Saç renginizin değişmesini isteme sebebiniz belki bunlardan biri ya da bambaşka bir şey. Her ne olursa olsun, siz de dünyadaki milyonlarca kadın gibi saçlarınızı boyuyorsunuz ve her seferinde canınızı sıkacak bir problem olmaması dileğiyle bu işleme başlıyorsunuz. Biz de bu yüzden, saç boyama işlemiyle ilgili temel bir rehber oluşturmaya karar verdik. Yazımızın devamında ten renginize uygun saç boyası renklerini nasıl seçeceğinizi, aradığınız saç boyası markaları ve kullanım detaylarını, boyalı saç bakım önerilerimizi bulabileceksiniz.

Doğru Saç Rengi Nasıl Seçilir?

Sonsuz renk seçeneği varken, kendinize yakışan saç rengini bulmakta zorlanıyor olmalısınız. Sonsuz bir renk skalası olduğunu düşünsek de uzmanlar durumu farklı bir şekilde özetlemiş. Sıcak renkler ve soğuk renkler. Ardından açık tonlar ve koyu tonlar geliyor. Sıcakla soğuğu aynı anda barındıran, yansıma içeren tonlara ise nötr tonlar deniliyor. Eğer doğru saç renginizi bir uzmana danışıyorsanız, cilt, göz ve damar renginiz dikkate alınarak size bir cevap verecektir. Türk kadınlarının doğal saç renklerinin altındaki baz renkler turuncu ve kırmızıdır. Sıcak kanlı memleketlerin insanlarında durum böyle. Soğuk ve küllü renkler çok fazla moda haline gelmiş olsa da renklendirmek için mavi ve mor şampuanların kullanımı önemlidir. Bu sayede saçlarınızda, kapatmaya çalıştığınız kızıllar, turuncular ve yansımalar nötr hale gelmiş olur. Saçınıza yapacağınız renklendirme sonrası bakım ise seçtiğiniz rengin kalıcılığı için oldukça önemlidir. Hepsinden önemlisi de saçlarınızda kullandığınız saç boyaları kaliteli ve nitelikli olmalı.

Gel gelelim Cilt Tonuna Uygun Saç Boyası Seçimine. Nasıl seçilir?

Öncelikle kendinizi iyi tanımalı, görüntünüzden beklentinizi iyi belirlemelisiniz. Cilt analizinin iyi yapılması demek, nasıl bronzlaştığınızı bilmekten geçer. Buradan sıcak ve soğuk renklerin uyumu keşfedilir. Örneğin hemen kızaran bir cilt yapınız varsa bu sizin sıcak bir cilt tonuna, hemen bronzlaşan bir cilt yapınız varsa da bu sizin soğuk bir cilt tonuna sahip olduğunuz anlamını taşır. Cilt tonundan sonra göz rengine bakmak gerekir. Burada renkler şöyle ayrılır; mavi, gri ya da koyu kahverengi soğuk, hareli ela, yeşil, açık kahverengi sıcak renkleri gösterir. Bir sonraki adımda ise damar analizi var. Elbette herkesin damar rengi temelde mavi fakat ten rengine göre dışarıdan nasıl göründüğü, saç rengini seçmemize yardımcı olacak diğer yöntem. Eğer damarlarınız, mavi ya da mor görünüyorsa bu soğuk cilt tonuna, yeşil ve diğer tonlar görünüyorsa sıcak bir cilt tonuna sahip olduğunuzu anlayabilirsiniz. Cilt tonunuza uygun en kaliteli saç boyaları için bu kategori altındaki ürünleri inceleyebilirsiniz.

Renk/Boya Seçimi Sonrası

Günlerce süren renk arayışları, arkadaşlardan ve aileden tavsiyeler almalar, küçük çaplı anketler, cilt analizleri sona erdi. Aradığınız rengi buldunuz. Başlamak için önünüzdeki tek sorun hangi markanın saç boyasını kullanmanız gerektiği. Uzmanların görüşleri ve bizim tavsiyemiz, kesinlikle kalitesiyle kendini ispatlamış markaları kullanmanızdır. Bu kategori altındaki saç boyaları, uzmanların tercih ettiği boyalar olup güvenle kullanabileceğiniz boyalardır.

Mevsimlere Göre Renk Seçimi

Belirli renkler çok hızlı akar ve renkleri solar. Kızıllar, açık sarılar bu renkler arasındadır. Eğer sürekli olarak saç boyamak istemiyorsanız bu renklerden yaz aylarında çok sık duş alındığından uzak durmakta fayda vardır. Kış aylarında nem daha düşük olduğundan akma riski yüksek olan saç boyaları tercih edilebilir.

Oksidan Seçimi

Her ne kadar boyamalarda çok fazla dikkat edilmese de saç boyamanın en önemli ögelerinden biri “oksidan” seçimidir. Çünkü oksidan, boyanın aktive olmasını sağlar. Saç boyasını seçerken gösterdiğiniz hassasiyeti oksidan seçiminde de göstermenizde büyük yarar vardır. 10 Vol. oksidan: Saç rengini koyulaştırmak için, 20 Vol. oksidan: Beyaz kapama , 1-2 ton açma işlemi ve saçı aynı tona boyamak için, 30 Vol oksidan: Saçı 2-3 tona kadar açmak için, 40 Vol. oksidan: Saçı 3-4 ton açmak ve röfle ile balyaj uygulamaları için tercih edilmelidir.

Boya Başlasın!

Verdiğiniz siparişler kapınıza kadar geldi, evet artık başlama vakti! Öncelikle ihtiyacımız olan malzemelerin yanı başımızda hazır ve nazır olduğundan emin olalım;

• Boya

• Oksidan

• Eldiven

• Tarak

• Boya sonrası bakım kremi

• Havlu

• Boyama fırçası

• Boya öncesi bakım kremi

Listemize de kontrol ettiğimize göre artık boyama işlemine başlayabiliriz.

İlk Adım

Satın aldığınız boyanın kullanım talimatlarını sonuna kadar okumamızda büyük fayda var. Daha sonra boyadan ufak bir parça alıp kulağınızın arkasına ya da dirseğinizin iç kısmına sürerek alerji testi yapmayı da ihmal etmeyin. Eğer cildinizde kaşıntı, kızarma ya da yanma hissederseniz amonyaksız bir ürün kullanmanız iyi olacaktır. Başlarken, boyanın size ya da etrafınıza sıçramaması için boynunuza bir havlu ya da önlük takın. Bulunduğunuz yere bir gazete serin ve ellerinize koruyucu eldivenlerinizi giyin.

Uygulama

Boyama öncesi kreminizi saçınızın her yerine sürün. Alnınıza, kulaklarınıza ve boyanın bulaşabileceği diğer bölgelere vazelin sürmeniz, daha sonra bulaşan boyaları cildinizden temizlemenizi kolaylaştıracaktır. (Vazelin saçla temas etmemelidir) Daha sonra varsa boya karıştırıcı kabınıza (eğer yoksa derin bir kaba) önce oksidanı sonra da boyayı boşaltın. Birbirlerine iyice karışana (homojenleşinceye) kadar karıştırın. 1 tüp boya için 60 gr oksidan (oksidasyon) kullanılır. (1 Tüp boya miktarına eşittir. Ancak bazı markaların tüp gramajları daha fazladır ve aynı gramaja sahip oksidan kullanımı gerektirir.)

En çok gelen sorulardan biri de boyama öncesi saçın temiz mi yoksa kirli mi olması gerektiği sorusudur. Saçın kirli olması (yeni yıkanmış olmaması) boyanın tutmasını kolaylaştırdığı gözlenmiştir. Bunun için de size tavsiyemiz, saçlarınızın en azından 24 saat içerisinde yıkanmamış olmasına özen gösterin. Ayrıca, boyama öncesinde saçınızı tarayıp, tutamlara ayırmanız boyama işlemini hızlandıracaktır.

Boyayı hazırladıktan sonra fırça yardımıyla saçınızın her yerine nazikçe uygulayın. Boyamaya önce saç diplerinden başlayın, bir süre bekledikten sonra uçlarını boyayın ve beklemeye devam edin. Daha iyi bir sonuç için fırçayla boyadıktan sonra ellerinizle tüm saçınıza yedirin.

Bekleme Süresi

Bekleme süresi, saçınızın daha önce boyalı olup olmadığına ve boyanın rengine göre değişir. Bu yüzden kutunun üzerinde yazan bekleme süresine mutlaka uyun. Aksi takdirde istenmeyen renk sonuçlarıyla karşılaşabilirsiniz. Uyguladığınız renk, saçınızdaki renkle aynıysa biraz daha uzun kalmasında bir sıkıntı olmayacaktır. Beklerken telefonla konuşmayın. Bunu söylememizin sebebi radyasyonun saçınıza zarar verecek olması değil, telefonla konuşurken zamanın nasıl geçtiğini anlamayıp bekleme süresini kaçıracak olmanızdır. Gözünüz sadece saatte olsun!

Bekleme süresi sona erdikten sonra saçlarınızı ılık suyla durulayın. Kremsi sıvı temizleninceye kadar saçlarınıza kesinlikle şampuan sürmeyin. Saçınız temizlendikten sonra boya sonrası kremini sürün ve tekrar ılık suyla durulayın.

İşte bu kadar. Artık siz de tıpkı bir profesyonel gibi saçlarınızı evinizde boyamış oldunuz.

Saç Boyaları ile İlgili Merak Edilenler

Saç boyamak konulu yazımızı okudunuz, şimdi saç boyamanın en temel malzemesi olan saç boyaları ile ilgili merak ettiklerinize cevap vermek istiyoruz.

Saç Boyaları Markaları

Saç boyama işleminden maksimum verimi alabilmeniz için kalitesini kanıtlamış saç boyaları markalarının saç boyalarını tercih etmelisiniz. Loreal, Wella gibi en kaliteli saç boyaları markaları Saçhane’de kolaylıkla bulunabilir.

Saç Boyaları Fiyatları

Saç boyaları fiyatları, ürün kalitesine ve ürünün niteliğine göre değişmektedir. Bu kategori altındaki ürünleri inceleyerek saç boyaları fiyatları ile ilgili fikir sahibi olabilirsiniz.

Saç Boyaları Renkleri

Saç boyaları renkleri, markaya göre değişmektedir, kimi markalar daha çok sarı tonlarda ürün üretirken kimi markalar da kızıl tonlara odaklanabilir. Tüm kaliteli markaların saç boyaları renklerini Saçhane’de inceleyebilirsiniz.

Erkek Saç Boyaları

Erkeklere özel saç boyaları var mı? Günümüzde “saç bakımı” kavramı sadece kadınlara has bir özellik olmaktan çıkıyor ve artık erkekler de kadınlar kadar saç bakımına önem gösteriyor. Erkeklere özel olarak üretilen erkek saç boyaları ile artık erkekler de saçlarını boyayabiliyor!

Değerlendirmeler

Veri bulunamadı

Yeni mesaj
MARKALAR
Boya Bakım Ürünleri
Boya Bakım Özelliği
Boya Kalıcılığı
Volume
Fiyat
Cinsiyet