9/9

Boya Bakımı

%40
indirim
(31)
Loreal
LOREAL Inoa Saç Boyaları 60ml Yeni İnoa...
66.00 TL 39.90 TL
%39
indirim
(21)
Loreal
57.00 TL 34.90 TL
%44
indirim
(4)
Wella
Koleston Perfect Saç Boyası 60ml 3D teknolojisiyle saça boyut...
61.00 TL 33.90 TL
%40
indirim
(3)
Loreal
66.00 TL 39.90 TL
%49
indirim
(8)
Schwarzkopf
Schwarzkopf Igora Royal Saç Boyası 60ml Mükemmel renk eşitliği...
55.00 TL 27.90 TL
%32
indirim
(8)
Artego
67.50 TL 45.90 TL
%44
indirim
(2)
Matrix
Matrix Socolor Beauty Saç Boyası Doğal Renk Koleksiyonu 90ml  ...
41.00 TL 22.90 TL
%22
indirim
(2)
Loreal
Loreal Hair Chalk Geçici Saç Boyaları 50ml Yararları...
90.00 TL 69.90 TL
%15
indirim
(13)
Organic
40.00 TL 33.90 TL
%41
indirim
(22)
Davines
Ürün Özelliği Davines, özel saç boyama...
84.00 TL 49.90 TL
%62
indirim
(4)
Fırsat Ürünlerini Kaçırma
Wella
Wella SP Men Pigment Mousse Siyah 60ml...
210.00 TL 78.90 TL
%55
indirim
(6)
Fırsat Ürünlerini Kaçırma
Loreal
100.00 TL 44.90 TL
%50
indirim
(3)
Schwarzkopf

Schwarzkopf Igora Royal Saç Boyası No:0-11 60ml

60.00 TL 29.90 TL
%50
indirim
(3)
Schwarzkopf

Schwarzkopf Igora Royal Saç Boyası No:4-60 60ml

60.00 TL 29.90 TL
%21
indirim
(4)
Wella
76.00 TL 59.90 TL
%39
indirim
(12)
Loreal
Loreal Majirel Cool Cover Saç Boyası 50ml  ...
57.00 TL 34.90 TL
%78
indirim
(4)
Milk Shake
45.50 TL 9.90 TL
%36
indirim
(25)
Loreal
70.00 TL 44.90 TL
%15
indirim
(4)
Schwarzkopf
60.00 TL 50.90 TL
%41
indirim
(3)
Wella
Wella Color Touch Amonyaksız Saç Boyası 60ml  ...
71.00 TL 41.90 TL
%54
indirim
(1)
Fırsat Ürünlerini Kaçırma
Loreal
70.00 TL 31.90 TL
%40
indirim
(3)
Davines
279.00 TL 167.90 TL

SAÇ BOYALARI

Farklı görünmek mi istiyorsunuz? Yoksa bu ara canınız çok sıkkın, depresyondasınız ve hayatınızda bir şeyleri mi değiştirmek istiyorsunuz. Hoşlandığınız birisi var, ona kendinizi belli etmek için bir yöntem arıyorsunuz. İyi ama tüm bu sıkıntılar için ne yapmak lazım? Bir dakika, buldunuz. Aklınıza süper bir fikir geldi: Saçlarınızı boyayacaksınız! Böylelikle kötü hissediyorsanız sizin için de bir değişiklik olacak; farklı görünmek istiyorsanız değişikliğe en çarpıcı yeriniz olan saçınızdan başlayacak ya da hoşlandığınız kişinin gözlerini kamaştırmak için ideal bir yolu kullanacaksınız. Saç renginizin değişmesini isteme sebebiniz belki bunlardan biri ya da bambaşka bir şey. Her ne olursa olsun, siz de dünyadaki milyonlarca kadın gibi saçlarınızı boyuyorsunuz ve her seferinde canınızı sıkacak bir problem olmaması dileğiyle bu işleme başlıyorsunuz. Biz de bu yüzden, saç boyama işlemiyle ilgili temel bir rehber oluşturmaya karar verdik. Yazımızın devamında ten renginize uygun saç boyası renklerini nasıl seçeceğinizi, aradığınız saç boyası markaları ve kullanım detaylarını, boyalı saç bakım önerilerimizi bulabileceksiniz.

Doğru Saç Rengi Nasıl Seçilir?

Sonsuz renk seçeneği varken, kendinize yakışan saç rengini bulmakta zorlanıyor olmalısınız. Sonsuz bir renk skalası olduğunu düşünsek de uzmanlar durumu farklı bir şekilde özetlemiş. Sıcak renkler ve soğuk renkler. Ardından açık tonlar ve koyu tonlar geliyor. Sıcakla soğuğu aynı anda barındıran, yansıma içeren tonlara ise nötr tonlar deniliyor. Eğer doğru saç renginizi bir uzmana danışıyorsanız, cilt, göz ve damar renginiz dikkate alınarak size bir cevap verecektir. Türk kadınlarının doğal saç renklerinin altındaki baz renkler turuncu ve kırmızıdır. Sıcak kanlı memleketlerin insanlarında durum böyle. Soğuk ve küllü renkler çok fazla moda haline gelmiş olsa da renklendirmek için mavi ve mor şampuanların kullanımı önemlidir. Bu sayede saçlarınızda, kapatmaya çalıştığınız kızıllar, turuncular ve yansımalar nötr hale gelmiş olur. Saçınıza yapacağınız renklendirme sonrası bakım ise seçtiğiniz rengin kalıcılığı için oldukça önemlidir. Hepsinden önemlisi de saçlarınızda kullandığınız saç boyaları kaliteli ve nitelikli olmalı.

Gel gelelim Cilt Tonuna Uygun Saç Boyası Seçimine. Nasıl seçilir?

Öncelikle kendinizi iyi tanımalı, görüntünüzden beklentinizi iyi belirlemelisiniz. Cilt analizinin iyi yapılması demek, nasıl bronzlaştığınızı bilmekten geçer. Buradan sıcak ve soğuk renklerin uyumu keşfedilir. Örneğin hemen kızaran bir cilt yapınız varsa bu sizin sıcak bir cilt tonuna, hemen bronzlaşan bir cilt yapınız varsa da bu sizin soğuk bir cilt tonuna sahip olduğunuz anlamını taşır. Cilt tonundan sonra göz rengine bakmak gerekir. Burada renkler şöyle ayrılır; mavi, gri ya da koyu kahverengi soğuk, hareli ela, yeşil, açık kahverengi sıcak renkleri gösterir. Bir sonraki adımda ise damar analizi var. Elbette herkesin damar rengi temelde mavi fakat ten rengine göre dışarıdan nasıl göründüğü, saç rengini seçmemize yardımcı olacak diğer yöntem. Eğer damarlarınız, mavi ya da mor görünüyorsa bu soğuk cilt tonuna, yeşil ve diğer tonlar görünüyorsa sıcak bir cilt tonuna sahip olduğunuzu anlayabilirsiniz. Cilt tonunuza uygun en kaliteli saç boyaları için bu kategori altındaki ürünleri inceleyebilirsiniz.

Renk/Boya Seçimi Sonrası

Günlerce süren renk arayışları, arkadaşlardan ve aileden tavsiyeler almalar, küçük çaplı anketler, cilt analizleri sona erdi. Aradığınız rengi buldunuz. Başlamak için önünüzdeki tek sorun hangi markanın saç boyasını kullanmanız gerektiği. Uzmanların görüşleri ve bizim tavsiyemiz, kesinlikle kalitesiyle kendini ispatlamış markaları kullanmanızdır. Bu kategori altındaki saç boyaları, uzmanların tercih ettiği boyalar olup güvenle kullanabileceğiniz boyalardır.

Mevsimlere Göre Renk Seçimi

Belirli renkler çok hızlı akar ve renkleri solar. Kızıllar, açık sarılar bu renkler arasındadır. Eğer sürekli olarak saç boyamak istemiyorsanız bu renklerden yaz aylarında çok sık duş alındığından uzak durmakta fayda vardır. Kış aylarında nem daha düşük olduğundan akma riski yüksek olan saç boyaları tercih edilebilir.

Oksidan Seçimi

Her ne kadar boyamalarda çok fazla dikkat edilmese de saç boyamanın en önemli ögelerinden biri “oksidan” seçimidir. Çünkü oksidan, boyanın aktive olmasını sağlar. Saç boyasını seçerken gösterdiğiniz hassasiyeti oksidan seçiminde de göstermenizde büyük yarar vardır. 10 Vol. oksidan: Saç rengini koyulaştırmak için, 20 Vol. oksidan: Beyaz kapama , 1-2 ton açma işlemi ve saçı aynı tona boyamak için, 30 Vol oksidan: Saçı 2-3 tona kadar açmak için, 40 Vol. oksidan: Saçı 3-4 ton açmak ve röfle ile balyaj uygulamaları için tercih edilmelidir.

Boya Başlasın!

Verdiğiniz siparişler kapınıza kadar geldi, evet artık başlama vakti! Öncelikle ihtiyacımız olan malzemelerin yanı başımızda hazır ve nazır olduğundan emin olalım;

• Boya

• Oksidan

• Eldiven

• Tarak

• Boya sonrası bakım kremi

• Havlu

• Boyama fırçası

• Boya öncesi bakım kremi

Listemize de kontrol ettiğimize göre artık boyama işlemine başlayabiliriz.

İlk Adım

Satın aldığınız boyanın kullanım talimatlarını sonuna kadar okumamızda büyük fayda var. Daha sonra boyadan ufak bir parça alıp kulağınızın arkasına ya da dirseğinizin iç kısmına sürerek alerji testi yapmayı da ihmal etmeyin. Eğer cildinizde kaşıntı, kızarma ya da yanma hissederseniz amonyaksız bir ürün kullanmanız iyi olacaktır. Başlarken, boyanın size ya da etrafınıza sıçramaması için boynunuza bir havlu ya da önlük takın. Bulunduğunuz yere bir gazete serin ve ellerinize koruyucu eldivenlerinizi giyin.

Uygulama

Boyama öncesi kreminizi saçınızın her yerine sürün. Alnınıza, kulaklarınıza ve boyanın bulaşabileceği diğer bölgelere vazelin sürmeniz, daha sonra bulaşan boyaları cildinizden temizlemenizi kolaylaştıracaktır. (Vazelin saçla temas etmemelidir) Daha sonra varsa boya karıştırıcı kabınıza (eğer yoksa derin bir kaba) önce oksidanı sonra da boyayı boşaltın. Birbirlerine iyice karışana (homojenleşinceye) kadar karıştırın. 1 tüp boya için 60 gr oksidan (oksidasyon) kullanılır. (1 Tüp boya miktarına eşittir. Ancak bazı markaların tüp gramajları daha fazladır ve aynı gramaja sahip oksidan kullanımı gerektirir.)

En çok gelen sorulardan biri de boyama öncesi saçın temiz mi yoksa kirli mi olması gerektiği sorusudur. Saçın kirli olması (yeni yıkanmış olmaması) boyanın tutmasını kolaylaştırdığı gözlenmiştir. Bunun için de size tavsiyemiz, saçlarınızın en azından 24 saat içerisinde yıkanmamış olmasına özen gösterin. Ayrıca, boyama öncesinde saçınızı tarayıp, tutamlara ayırmanız boyama işlemini hızlandıracaktır.

Boyayı hazırladıktan sonra fırça yardımıyla saçınızın her yerine nazikçe uygulayın. Boyamaya önce saç diplerinden başlayın, bir süre bekledikten sonra uçlarını boyayın ve beklemeye devam edin. Daha iyi bir sonuç için fırçayla boyadıktan sonra ellerinizle tüm saçınıza yedirin.

Bekleme Süresi

Bekleme süresi, saçınızın daha önce boyalı olup olmadığına ve boyanın rengine göre değişir. Bu yüzden kutunun üzerinde yazan bekleme süresine mutlaka uyun. Aksi takdirde istenmeyen renk sonuçlarıyla karşılaşabilirsiniz. Uyguladığınız renk, saçınızdaki renkle aynıysa biraz daha uzun kalmasında bir sıkıntı olmayacaktır. Beklerken telefonla konuşmayın. Bunu söylememizin sebebi radyasyonun saçınıza zarar verecek olması değil, telefonla konuşurken zamanın nasıl geçtiğini anlamayıp bekleme süresini kaçıracak olmanızdır. Gözünüz sadece saatte olsun!

Bekleme süresi sona erdikten sonra saçlarınızı ılık suyla durulayın. Kremsi sıvı temizleninceye kadar saçlarınıza kesinlikle şampuan sürmeyin. Saçınız temizlendikten sonra boya sonrası kremini sürün ve tekrar ılık suyla durulayın.

İşte bu kadar. Artık siz de tıpkı bir profesyonel gibi saçlarınızı evinizde boyamış oldunuz.

Saç Boyaları ile İlgili Merak Edilenler

Saç boyamak konulu yazımızı okudunuz, şimdi saç boyamanın en temel malzemesi olan saç boyaları ile ilgili merak ettiklerinize cevap vermek istiyoruz.

Saç Boyaları Markaları

Saç boyama işleminden maksimum verimi alabilmeniz için kalitesini kanıtlamış saç boyaları markalarının saç boyalarını tercih etmelisiniz. Loreal, Wella gibi en kaliteli saç boyaları markaları Saçhane’de kolaylıkla bulunabilir.

Saç Boyaları Fiyatları

Saç boyaları fiyatları, ürün kalitesine ve ürünün niteliğine göre değişmektedir. Bu kategori altındaki ürünleri inceleyerek saç boyaları fiyatları ile ilgili fikir sahibi olabilirsiniz.

Saç Boyaları Renkleri

Saç boyaları renkleri, markaya göre değişmektedir, kimi markalar daha çok sarı tonlarda ürün üretirken kimi markalar da kızıl tonlara odaklanabilir. Tüm kaliteli markaların saç boyaları renklerini Saçhane’de inceleyebilirsiniz.

Erkek Saç Boyaları

Erkeklere özel saç boyaları var mı? Günümüzde “saç bakımı” kavramı sadece kadınlara has bir özellik olmaktan çıkıyor ve artık erkekler de kadınlar kadar saç bakımına önem gösteriyor. Erkeklere özel olarak üretilen erkek saç boyaları ile artık erkekler de saçlarını boyayabiliyor!

Değerlendirmeler

Veri bulunamadı

Yeni mesaj
MARKALAR
Boya Bakım Ürünleri
Saç Bakım Ürünlerim
Şekillendirici Ürünlerim
Benim Saçım
Boya Bakım Özelliği
Cildime Ne Gerek?
Kişisel Bakım Ürünlerim
Şekillendiriciden Beklentim
Kullanım Bölgesi
Saçıma Ne Gerek?
Boya Kalıcılığı
Tutuş Gücü
Volume
Fiyat
Cinsiyet