kerastase

Genel röfleli saçlar

Yayınlanma Tarihi Mart 22nd, 2012 | Yazar: Yasemin Kaptan

Röfleli Saçlar

Kadınların büyük bir çoğunluğu her döneminde mutlaka sarı saç rengini tercih ederler. Sarı saçların kadınlara ayrı bir hava kattığı kanıtlansa da, sarı saçların bakımı diğer saç renklerine göre daha önemlidir. Saçların sarı renge döndürülmesi için saça birçok işlem yapılmaktadır. Saçların sarı olması için öncelikle saçlar açık renklere boyanmaktadır, sonrasında oreal ile saç açma işlemi yapıldığından saçlar çok fazla yıpranmaktadır. Oreal uygulanan saç nemini kaybeder ve kuru bir hal alır. Kuruyan saçlara ekstra bakım uygulamazsanız ikinci işlemde saçlarınızın kopmasına sebep olabilirsiniz.

Röfleli saçlar için; her bakım kremi saça uygulanamaz, özellikle röfleleri saçlar için hazırlanmış bakım kremlerini tercih etmelisiniz. Yıpranan saçlar kuru bir gönümde olur, saçlarınızı normal şampuanlarla yıkadığınızda tararken saçlarınızın kopması, dolaşması ve lastik gibi uzaması orealin saça verdiği olumsuz etkilerdir. Bu sebeple röfleli saç kullanan kadınlar mutlaka özel bakım uygulaması ile saçlarını korumalıdırlar. Bu aşamada normal şampuanları tercih etmemelisiniz, öncelikle acil kurtarma serisini kullanarak saçınızın kendine gelmesini sağlamalı sonrasında ise röfleleri saçlar için şampuan, krem ve serum paketini alarak saçlarınıza düzenli bakım yapmalısınız.

Sarı saçlar için bakım paketini kullandığınızda saçlarınızı yıkarken yumuşak olduğunu, tarama kolaylığını hemen farkedeceksiniz. Saçlarınıza haftada bir gün mutlaka maske uygulamalısınız ve yaklaşık bir saat kadar saçlarınızda bekletip sonra bol su ile durulamalısınız. Bakımı bir paket halinde kullanmalısınız, yıkamadan sonra kuruttuğunuz saçlarınıza serum uygulamalısınız. Uyguladığınız serum saçınızda kalarak saçlarınızı onarır, parlak ve doğal görünmesini sağlar. Aynı zamanda serumun esanslı kokusu sayesinde gün boyu muhteşem kokan saçlara sahip olacaksınız.

Röfleli saçlarınızı korumak adına aşağıdaki ürünleri incelemizde yarar var.

Loreal Vitamino Delicate şampuan 500 ml Loreal Vitamino color jel maske 200 ml
Canlı ve hassas saç renginizi koruyan,
sülfat içermeyen şampuan
Saç telini yeniden yapılandırır ve boyalı saçlara 1 dakikada parlaklık verir.
Revlon – Color Sublime – Renk Koruma Serisi Matrix Biolage Colorcaretherapie
Boyalı, röfleli, teknik işlem görmüş saçların dokusunu parlaklığını koruyabilmesi için yoğun hidrasyon ve özenli bakım gerekir. Bu tip saçlar işlem gördüğü için dış etkenlere karşı daha savunmasız oldukları için renk kaybı çabuk olur. Boyalı saçlar için özel olarak geliştirilmiş olan Colorcaretherapie ürünleri içeriğindeki özel | meyve asitleri, ginseng ve ginkgo biloba ile saçın 1 pul tabakasını kapatarak rengin kalıcı olmasını I sağlar.

 


Yazar Hakkında

Sachane.com içerik ve ürün uzmanı, Saç doktoru olarak sorularınıza cevap veren uzman kişi aynı zamanda ürün editörü. Attığınız maillerin baş kahramanı.Bir Cevap Yazın

Back to Top ↑